0534 720 66 66
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Televizyonlarda Görülen En Sık Arızalar

25 Ocak 2023
86 kez görüntülendi

Evlerdeki elektronik eşyaların başında televizyonlar gelir.  Televizyonlar zaman geçtikçe belli başlı bazı arızalanma durumları olmaktadır. Bu arızalar hangi televizyon olursa olsun görülen arızalar genellikle aynı olmaktadır. Bu arıların başında televizyon kapandıktan sonra çalışmaması, ışığın yanmaması ya da ses veya görüntünün olmaması televizyonda görülen arızalardan bir tanesidir. Bir başka arıza ise yayınlanan kanalların ekranının donması da arızalar arasında yer almaktadır.

Ayrıca diğer bir arızada televizyonun aşırı derecede ısınması ya da televizyon çalışmasına rağmen rahatsız edici yabancı seslerin gelmesi gibi problemler yaşanmaktadır. Televizyonun belli bir süre çalıştıktan sonra kendiliğinden kapanması veya fişi prize takıldığında sigortanın atması ve yanık kokusunun gelmesi gibi arızalarda oluşabilmektedir. Diğer bir arıza ise kanal ya da ses değişiminin yapılamaması gibi buna benzer birçok arızalar ile karşılaşmak mümkündür. Bu gibi arızalarında görülmesi durumunda alanında uzman olan televizyon arızalarını gidermek üzere Denizli TV tamircisine götürülmesi gerekmektedir. Ayrıca uydu ile ilgili problemlerden de Denizli uyducu ile bu problemlerin giderilmesi sağlamaktadır.

LED Televizyonların Tamiri

Ekran arkasında aydınlatma bulunan Led TV LCD ekran formatında üretilmiş televizyonlardır. Bu gibi televizyon çeşitlerinde de bazı problemler görülebilmektedir.  Led TV modellerinde aydınlatmalar da görülen bazı sorunlar meydana gelebilmektedir. Bu gibi arızalardan Tamirini yapılabilmesi için Led TV teknik servisten yardım alınır.

LED TV Bar Tamiri Nasıl Olur? 

Led TV de bar iletken devre bantlarında oluşan aydınlatma sistemlerdir. Diğer bir adı da barled veya çubuk Led isimlerini almaktadır. Led televizyonlar da her zaman aktif olmayan Led ışık yer almaktadır. Eğer bu ışığın aktif hale getirilmesi istenilirse ise Led bar yardımı ile doğru panel kodları ile birbiriyle bağlantısı sağlanır.

Led bar seçimi yapılırken dikkatli olunması gerekir. Cihazınızda uyumlu kaliteli malzemelerden yapılması gerekmektedir. Her hangi bir arızalanma meydana geldiğinde alanın da uzman olan Denizli TV Led bar tamir profesyonel ekipler ile gerekli işlemler yapılarak Led bar tamirinde  gerekli bakımın yapılması ile  eskisi gibi çalışmasını sağlamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?